Ska man anmäla sig?

Behöver man anmäla sig för att få vara med under helgen i Domkyrkan den 26–27 mars?

Det är en motiverad fråga, och svaret är detta:

Allt som händer under helgen är öppet för alla: böner, sångövning, workshops, bibelintroduktion. Det är bara att komma.

MEN: vi vill gärna bjuda alla på fika på lördagseftermiddagen. Och då är det ju bra att veta hur många alla är. Så du som har tänkt vara med får väldigt gärna tala om det, till exempel genom att skicka ett meddelande till Eva vars adress finns lite överallt här.

OCH: om du kommer resande och behöver någonstans att sova behöver vi absolut veta det. Hör av dig så snart du kan (senast 15 mars) och berätta att du kommer, när du kommer (fredag kväll eller lördag) och om det är någon mat du inte kan äta (du blir bjuden på frukost).

Välkommen!