Bosarpsgården, here we come!

Hejsan allesammans!

Idag är det fredag och imorgon bär sommarkonfirmanderna av till Bosarpsgården för deras första läger! Detta är deras introduktionsläger inför det maffiga lägret i sommar som väntar dem. Detta läger är nytt för i år och jag tror att det kommer bli en riktig succé. Konfirmanderna får en inblick hur veckan i sommar kommer vara, och detta blir en ordentlig start på konfirmationstiden.
Jag tror att konfirmanderna är spända, exalterade men även lite nervösa, liksom jag! Men jag ser verkligen fram emot det. Vi ska se till att det blir en underbar helg!
Vi ska försöka att uppdatera så gott som vi kan under lägret, annars så får ni höra om våra roligheter när vi återvänder till Lund igen på söndag. Ha det bra!

// Therése Bergbom, ledare i de 24 äventyren