Konfirmandernas dagbok, dag 4

Cha chaa! Lady Gaga här!!

Dagen började med ännu en skönsång från ledarna, en morgonbön med Bon Jovis Santa Fe och fortsatte sedan med ett pass då vi diskuterade om döden. Dagen har varit mycket lekfull utomhus i det fina vädret.

Vi har gått runt väldigt mycket tex som tipsrunda, 10-stations vandring och upplevelsevandring. Då vi har surrat en del om djävulen och livet nu. Vi har tävlat lite grann i nya lag så att vi har lärt känna varandra lite bättre.

Vi lyssnade och tittade på Black Label Societys ”In This River”, en fantastisk video om livet efter döden. Fredrik och Rickard lyckades klämma in lite Hipp Hipp, som vi alla älskade… Vi misslyckades att följa tidsschemat så vi fick alla sjunga.

Vi avslutade kvällen med en fin andakt med fin skönsång. Nu är vi jätte trötta och ska sova! P.S Emil snurrade runt en del för mycket när vi lekte Irländsk julafton som ledde till att toaletterna fick städas lite extra. D.S

Chingeling!/Gaga