{Det trodde du inte} & Timo Räisänen

På fredag den 24 maj är det konsert med Timo Räisänen på klubb Indigo på Blekingska i samarbete mellan Blekingska nationen och {Det trodde du inte}.

Läs mer om konserten här!

Våren 2013 är den sista aktiva terminen för {Det trodde du inte}. Under hösten 2013 skriver vi en rapport om våra erfarenheter. Vi kommer att finnas kvar här på webben och på facebook, hör gärna av dig med tankar, synpunkter och frågor.

Vi vill framför allt tacka alla er härliga och spännande studenter som har deltagit i våra arrangemang och som följt oss på facebook och instagram! Och tack alla som har samarbetat med oss inom Lunds kommun, Lunds universitet, Projektet Religion hjärta hbt, Seglora smedja och Humorfestivalen för att bara nämna några…

Vi har haft det stora nöjet att arrangera en mängd olika saker. {Det trodde du inte} har haft en gospelkör på Ekonomihögskolan med bejublad avslutningskonsert i Domkyrkan, studentkvällar med bland andra Bob Hansson, Nour El Refai och Nina Björk, Café Existens med samtal mellan studenter och forskare, filmvisningar med Kino, studentaftnar i Allhelgonakyrkan och i S:t Knuts kyrka, pilgrimsvandringar och konfirmation för studenter och mycket mer…

Studentprästerna i Lund finns kvar för dig;
studentprasterna.wordpress.com