Sommarkonfirmandernas läger, dag 2

Idag har vi börjat vår dag med att bli väckta av ett luciatåg därefter hade vi andakt och sedan frukost. Efter frukosten så städade vissa konfirmandgrupper medan andra gjorde annat. Vi hade tipspromenad med 20 frågor om Jesus och efter det fick vi uppleva en dramatisk upplevelse då Isaks röda keps försvann och han fick ledtrådar till var den kunde finnas och var tvungen att sätta på sig en klänning (vi var tvungna att se på). Vi har pysslat väldigt mycket idag och även lekt mycket lekar. Det var en väldigt regning dag och därför har vi bara varit inomhus. Mot kvällens slut ska vi få uppleva lite äventyr… Dagen har såklart varit fylld av massor med bra musik; Lady Gaga, Depeche Mode, Black Sabbath… och så har vi sett klipp från bland annat Harry Potter – allt som hänger ihop med en massa olika bibelställen.