Studentprästerna i Lund

Studentprästerna är till för dig som är student eller anställd vid Lunds universitet och SLU-Alnarp. Oavsett tro eller livsåskådning är du välkommen.

Här hittar du allt som rör studentprästerna i Lund.

Kontakt

Studentprästerna/ The Student Chaplaincy:
studentprasterna.lund@svenskakyrkan.se, 046 718735

Lisa Svensson: lisa.k.svensson@svenskakyrkan.se, 0725 93 47 36

Jan Kjellström: Jan.Kjellstrom@svenskakyrkan.se, 0725 93 47 37

Josefin G Andersson: Josefin.G.Andersson@svenskakyrkan.se, 0725 93 47 47

Jessica G Nordqvist: jessica.g.nordqvist@svenskakyrkan.se, 0703 72 61 06

Pelle Martinsson: pelle.martinsson@vasterkyrkan.nu, 0736 36 93 95

Eva Kunda Neidek: eva.kunda.neidek@vasterkyrkan.nu, 0701 72 33 37

 

Lunds Domkyrka på Instagram

Instagram har returnerat ogiltiga data.